Styrelse, valberedning & utskott

Kruno Kuljis

Ordförande, Verkställande utskott

E-post: Kruno.Kuljis@modity.se

Peter Hochbergs

Vice ordförande Verkställande utskott
Tel. 046-30 60 36
E-post: hochbergs@telia.com

Anders Bedroth

Kassör
Tel. 0733-12 94 27
E-post: andersbedroth@gmail.com

Azadeh Ghaemi

Tel.
E-post: azadeh.ghaemi@ikea.com

 

Anders Rosberg

Tel: 046-203345
E-post: anders.rosberg@telia.com

Mike Peters

Tel: 0738-15 75 80
E-post: mepjtm@gmail.com

Louise Burman

Tel: 073 3815555
E-post: louise.burman@gmail.com

 

Anne-Mette Petri

E-post: amp@entrypointnorth.com

Valberedning

2016/17 års valberedning består av:

Per Lindeblad
per@bravemondays.se

 

Tomas Jonsson
jonsson.tomas@yahoo.se

Valberedningen har den viktiga uppgiften att föreslå styrelsens sammansättning vid årsstämman. Varje år är det några ledamöter som står i tur att avgå och då är det viktigt att det finns några kandidater att välja mellan. Styrelsen ska representera medlemmarna, därför är det viktigt att vara med och påverka valet av styrelse. Är du intresserad av styrelsearbete eller känner du till en lämplig person, tveka inte att kontakta valberedningen.

Sponsorer och partners